Вие имате прво да ја знаете вистината

Вистинска драма на вонредна седница на австрискиот парламент, пратеник падна во несвест (видео)

За време на вонредната седница на австрискиот парламент, колабираше член на опозициската партија.

Вонредната седница на австрискиот парламент, посветена на владината криза предизвикана од започнувањето на истрага против поранешниот канцелар Себастијан Курц, во еден момент падна во втор план. Имено, австриската пратеничка Ева-Марија Холцлајтнер се онесвести додека држеше говор.

Членка на опозициската Социјалдемократска партија на Австрија (СЈО) колабираше без последици за време на нејзиниот говор за Себастијан Курц, а нејзините колеги веднаш и притрчаа на помош.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!