Вие имате прво да ја знаете вистината

Тага до небо! Почина познатата пејачка на 23 годишна возраст

Бројни пријатели и придружници се збогуваат од пејачката Емани Џонсон на социјалните мрежи. Американските медиуми пренесуваат дека таа починала на 23 -годишна возраст во сообраќајна несреќа.

Колегите го оплакуваат пејачката, а специјална порака посвети нејзината најдобара пријателка, раперката Бед Баби.

https://www.instagram.com/p/CU6RHt7lkAW/

Не знам ни што да кажам … Ова не изгледа реално. Поминував скоро секој ден со тебе. Ме научи многу. Ти си моја инспирација за многу работи (коса, нокти, стил и сл.), мојата постара сестра, ќе ми недостигаш многу – рече пејачката.

Емани Џонсон минатата година го издаде својот деби албум наречен Црвената боја. Засега не се познати деталите за несреќата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!