Вие имате прво да ја знаете вистината

Роналдо од познатиот Хрват купи ѕвер од 9.500.000 евра. Такви има само десет во целиот свет, до “стотка” стигнува за 2,6 секунди (видео)

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо, се почести самиот себе со ново луксузно возило на четири тркала.

Роналдо го купи новиот Bugatti Centodieci, автомобил кој беше произведен во само 10 примероци ширум светот, објави Mirror.

https://www.instagram.com/p/CLLvYfEHVbC/?utm_source=ig_embed&ig_rid=4cf85b1f-2f9d-4554-a922-794fec01d8ce

Новото Bugatti достигнува 100 km / h за 2,4 секунди и 200 km / h за 6,1 секунда, додека неговата максимална брзина е дури 380 km / h.

Неговата цена беше неверојатни 9,5 милиони евра!

Роналдо веќе има уште едно бугати во својата гаража, и тоа најскапото. Ремек -делото Ла Воатур Ноира плати 16,5 милиони евра пред две години.

Инаку компанијата Бугати од неодамна е во сопственост на познатиот Хрват, Мате Римац.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!