Вие имате прво да ја знаете вистината

Со денови траеја подготовките, имаше и генерална проба: Така Бил Гејтс ја мажи најстарата ќерка (фото)

Џенифер Гејтс, најстарата ќерка на Бил (65) и Мелинда (56), викендов застане, како што се вели, на лудиот камен, пренесуваат медиумите.

Нејзиниот избраник е Најел Насар (30), милионер и професионален возач кој по потекло е од Египет.

Во текот на овие денови, во тек беа подготовките за венчавката, поради што, се чини, Бил и Мелинда накратко се смирија (да ве потсетиме дека се разведоа во мај годинава), бидејќи беа видени како разговараат со гостите заедно.

Целото семејство учествува во подготовките, па покрај Бил и Мелинда, тука се и младиот брат Рори, сестрата и Фиби. Се чини дека нивната организација се одвиваше според планот и дека атмосферата беше целосно опуштена.

Странските медиуми наведуваат дека подготовките траеле со денови, пробата за венчавка се одржала во петокот и фотографиите на папараците успеале да го обиколат светот.

Церемонијата ќе се одржи на голем имот во близина на Њујорк и се очекуваат над 300 гости.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!