Вие имате прво да ја знаете вистината

Мажи кои имаат повеќе од 60 години, но жените се уште “лудуваат” по нив (фото)

Една стара поговорка вели дека мажите се како вино – колку е постаро, толку подобро. Некои актери и музичари постари од 60 години ја потврдуваат оваа изрека.

За некои од овие мажи, тешко е да се поверува дека имаат над 60 години, но за некои од нив, многумина веруваат дека станале уште позгодни и пошармантни со возраста.

  1. Брус Вилис

Тешко е да се поверува дека актерот Брус Вилис го прослави својот 65 -ти роденден во март.

Неговото патување до срцата на обожавателите ширум светот започна во 1984 година, кога доби улога во популарната американска серија Moonlighting, а неговата светска слава може да се припише на неговата улога во акциониот филмски серијал Умри машки.

  1. Брус Спрингстин

И Брус Спрингстин се приклучи на клубот на атрактивни славни мажи постари од 70 години. Познатиот американски музичар го прослави својот 71 -ви роденден на 23 септември, но и понатаму жените го обожаваат.

https://www.instagram.com/p/CTyghqPs1kH/?utm_source=ig_embed&ig_rid=056464ce-57d8-4b9f-bea8-436762c5fa2e
  1. Пирс Броснан

Во мај наполни 68 години, но се чини дека неговиот шарм и привлечност растат со возраста. Најпознат е по улогите како Џејмс Бонд, а ирскиот актер беше во брак двапати, има пет деца и три внуци.

https://www.instagram.com/p/CVD2gTuvEl4/?utm_source=ig_embed&ig_rid=97254245-21d2-4ec9-90f4-217f2b57acf4
  1. Кевин Костнер

Благодарение на Ричард Бартон, тој се посвети посериозно на актерството, што го советуваше да го направи она што навистина го сака, и ако тоа е глума, нека стане актер. Во Холивуд, тој прво работел како возач на камион и автобус кој ги превезувал филмските sвезди дома. Во јануари ќе наполни 67 години.

https://www.instagram.com/p/CS-W1L7p5dQ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=47cee540-952e-4bca-84ab-3038315bc55b
  1. Ричард Гир

Верувале или не, славниот актер во август наполни 72 години. Многу се пишуваше за него минатата година и кога го доби третиот син, две години откако доби уште еден син со Алехандра Силва.

https://www.instagram.com/p/BfUt52OhTHS/
  1. Кевин Бејкон

Многу припаднички на понежниот пол веруваат дека старата изрека дека мажите се поубави со годините најдобро се гледа во примерот на 63-годишен актер и дека тој сега за многумина е попривлечен отколку во хит филмот „Footloose“.

https://www.instagram.com/p/CUTc2R7Jpi3/

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!