Вие имате прво да ја знаете вистината

Оваа е Аргентинката поради која Ванда полуде, протече пораката која таа му ја испратила на Икарди (фото)

Од саботата вечер, светот на фудбалот со интерес го следи развојот на сапуницата околу Ванда Нара и Мауро Икарди.

Имено, Ванда во саботата навечер објави на Инстаграм дека Мауро ја изневерил.

Уште едно семејство што го уништи поради курва, напиша Ванда, набрзо го избриша сето тоа, но штом нешто се појави на Интернет, тогаш е предоцна.

Аргентинските медиуми пишуваат дека девојката со која наводно ѕвездата на ПСG ја изневерил Ванда е 29-годишната Еугенија Кина Суарез, позната аргентинска актерка.

ПСЖ му даде на Икарди неколку слободни денови, а тој веднаш отпатува за Милано за да го реши проблемот со Ванда.

Но, аргентинските новинари се прашуваат дали Икарди навистина ја изневерил Ванда со прекрасната актерка. Протече мал дел од разговорот помеѓу Аргентинката и фудбалерот.

Би сакала да те сретнам во некој бар во дел од светот каде што никој не те познава, наводно, Суарез му напишала на Икарди, но пораките не отишле предалеку и се останало на тоа.

https://www.instagram.com/p/CSE72tyNQ9J/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1c00a0c5-5469-4d13-918b-254d0f629395

Пораките беа таму, но нема ништо сериозно меѓу нив. Никогаш не се видоа. Мауро и Ванда ќе останат заедно, изјави неименуван извор очигледно добро информиран за аргентинскиот магазин Кларин.

Да потсетиме, Ванда и Мауро ја започнаа својата врска во 2013 година, во време кога Икарди играше во Сампдорија со поранешниот сопруг на Ванда, Макси Лопез. Иако Икарди беше пријател на Макси и го гледаше како негов помал брат, Мауро му ја превзема неговата сопруга со која Макси има три сина.

Ванда и Макси се разведоа во декември 2013 година, а таа се омажи за Мауро Икарди во пролетта 2014 година. Имаат две ќерки.

https://www.instagram.com/p/CUe2fdJt7sV/?utm_source=ig_embed&ig_rid=6febf530-4297-4cc9-9c05-4b68701a037b

Ванда престана да го следи Икарди на социјалните мрежи, ги избриша сите заеднички фотографии, а аргентинските медиуми откриваат дека престанала да ја следи и Кина Суарез, позната аргентинска актерка, која наводно е причина за расправијата на славниот пар.

Сепак, Икарди објави заедничка фотографија на својот Инстаграм, наговестувајќи дека се уште се заедно, но Ванда одлучи денеска да одговори со нова фотографија, која се чини дека го закопа нивниот брак.

Заедно со фотографија од нејзината рака, таа напиша: Повеќе ми се допаѓа рака без прстен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!