Вие имате прво да ја знаете вистината

Русите ја нападнаа американската водителка: Си ги оближувала усните и ги покажувала нозете за да го збуни Путин (видео)

Русите ја обвинија американската водителка Хедли Гембл дека се обидела да го одвлече вниманието на Владимир Путин со сексапилот за време на панелот на енергетскиот форум во Москва.

Во руската ТВ емисија 60 минути, водителката Олга Скабеева заклучи дека Хедли Гембл учествувала во американска специјална операција насочена против рускиот претседател. Тој верува дека Гембл бил американскиот одговор на преведувачката Дарија Бојарскаја, која Путин наводно ја пратил во една прилика за да го збуни Доналд Трамп.

Новинарот и поранешен политичар Михаил Маркелов се согласи со тврдењата на Скабеева и ја опиша Гембл како американско тајно оружје.

Сите медиуми блиски до руските власти известуваа за облеката и однесувањето на водителката. Новинар близок до Путин, Дмитриј Киселиов, коментираше дека Гембл се однесувала бесрамно, дека фрлала очајни погледи и провокативно ги движела нозете. Тој отиде дотаму што тврдеше дека Гембл исто така ослабела за да го заведе Путин.

Тој исто така тврди дека таа работела максимално на говорот на телото, постојано играјќи со косата, лижејќи ги усните и ползејќи го јазикот.

Во Москва, Хедли го облече тесниот црн фустан, ја раздели косата и облече штикли од Лубутин со должина од 12 цм за нозете да изгледаат подолго. Имаше голи раце и нозе. А кога зборуваме за нозете, таа ги намачка со масло за тело со светки, како ова да не беше нејзина работна задача, беше речено на руската државна телевизија.

https://www.instagram.com/p/CVAHImvvk7h/?utm_source=ig_embed&ig_rid=314eaa57-74e2-407b-bc72-30aa67f12547

Меѓутоа, оние кои не се толку блиски со руските власти како горенаведените веруваат дека изгледот на водителката не бил проблем за Путин, туку нејзините прашања.

Убава жена, убава, јас и кажувам едно, а таа веднаш ми го кажува спротивното, како да не слушна што реков, коментираше Путин за време на панелот, на што Гембл одговори дека добро го слуша. Путин го коментираше тоа откако водителот го праша за извештаите дека Русија го прекинува испораката на гас за Европа во обид да ги зголеми цените.

Гембл сподели фотографија на својот профил на Инстаграм со насловна страница на руски весник со нозете во преден план и се пошегува: Мојот најдобар агол.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!