Вие имате прво да ја знаете вистината

Се возеле по автопат, снимиле страшна сцена и се исплашиле за своите животи: На небото се појавило вистинско чудо (видео)

Мирната вечер во Словачка беше узурпирана од природен феномен. Според очевидците, во еден момент за време на возењето, пред нив летала комета.

Тие го снимија феноменот благодарение на камерите поставени во автомобилот.

Падот на кометата е дел од метеорски дожд што се случува на секои 4 години во различни делови на светот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!