Вие имате прво да ја знаете вистината

Хоас во Сараево! Двајца мигранти се сокриле под автобус кој одел за Франкфурт, полицијата ги вадела со часови (видео)

Во Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево, беше потврдено дека полициските службеници имале интервенција околу 12 часот.

Сараевската полиција денеска интервенираше на автопатот А1, откако им беше пријавено дека под еден автобусот се наоѓаат двајца мигранти.

Како што се покажа на крајот, мигрантите беа отстранети и сместени во Мигрантскиот центар во Блажуј.

Неофицијално, автобусот возел на релацијата Сараево – Франкфурт, а дека поради однесувањето на мигрантите тој останал расипан, пишува Аваз.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!