Вие имате прво да ја знаете вистината

Хари и Меган пропаѓаат во Америка!? Маркл не стана холивудска принцеза, а политичката елита веќе не ги игра!?

Принцот Хари и Меган Маркл се опасно се многу до моментот кога веќе нема да бидат интересни за јавноста. Што прават тие за да останат во центарот на вниманието?

Меган се уште не зачекорила на холивудскиот црвен тепих, па дури и принцот Хари не е многу успешен во започнувањето сопствен бизнис. Сепак, животот на високата нога чини многу, а редовната исплата на принцот Чарлс престана минатото лето.

Откако се преселија во Калифорнија, во март 2020 година, Меган и Хари веднаш се приклучија на холивудската елита. Покани за забавите пристигнаа од Стивен Спилберг, Том Хенкс и Опра Винфри, а филмската легенда Тајлер Пери дури ги смести во својата вила во Беверли Хилс. Сепак, Меган досега не успеа да ја одбрани замислената титула холивудска принцеза.

Дури и такви наслови се појавија на страниците на американските списанија во последните недели. Некои sвезди, кои цел живот работеа за да стигнат до врвот, мораа да проголтаат апчиња кога стана јасно дека Меган и Хари потпишаа профитабилен договор со провајдерот за за интернет стриминг медиуми и филмско студио Нетфликс, наводно за 155 милиони долари. Тие исто така потпишаа уште неколку милионски договори. Сепак, познатиот холивудски продуцент верува дека тие не направиле ништо.

Внимание привлече отсуството на Меган и Хари на прославата на 60-тиот роденден на поранешниот претседател Барак Обама, на почетокот на август. Објаснувањето беше дека малата Лилибет тогаш имаше само 9 недели. Меѓутоа, според коментаторите, несфатливо е што Меган ја пропуштила можноста да биде видена кога претходно не ги криела своите амбиции да влезе во политиката.

Пред една и пол година, Меган и Хари започнаа многу амбициозни проекти, но оваа година се покажа како катастрофална, вели коментаторката Даниела Елсер, која го следи кралското семејство. Таа го опиша како колапс на парот што се пресели во Калифорнија. Даниела Елсер цитираше неколку контроверзни одлуки за австралиските медиуми, кои наводно ги донеле само за да привлечат внимание. Според неа, единствената светла точка беше раѓањето на малата Лилибет.

Принцот Хари неодамна предизвика хаос кога откри дека пишува мемоари. Книгата треба да биде објавена во текот на оваа година, а војводата од Сасекс ќе открие што се случува зад sидовите на палатата, како и за личните подеми и падови. Тој сака во својата приказна да покаже дека без разлика од каде потекнуваме, имаме повеќе заедничко отколку што мислиме. Дали книгата нема да звучи како уште еден напад врз кралицата и дали му беше дозволено на Хари да ја напише. Се чини дека ништо од ова не е разјаснето. Не му е потребна согласност од кралицата, бидејќи тој повеќе не е работен член на кралското семејство. Покрај тоа, тој ја сака својата баба и секогаш се однесуваше кон неа со почит и љубезност.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!