Вие имате прво да ја знаете вистината

По долго време го натерав Вучиќ да излезе: Српски министер во провод со Вучиќ во Белград на вода (фото)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и министерот за финансии, Синиша Мали, вечерва го посетија Белград на вода.

Заедничката фотографија ја објави министерот Мали на неговиот профил на Инстаграм:

Верувале или не, најпосле јас го натерав претседателот Вучиќ да излезе од четирите sида по долго време. Бидејќи тој се нема насмеано еден месец, знаев како, барем малку да украдам кисела насмевка од неговото лице, само ако го донесам во комплексот Белград на вода. Горди сме на она што го направивме, напиша Мали под фотографијата.

https://www.instagram.com/p/CVQ1fu6sC8z/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!