Вие имате прво да ја знаете вистината

По откажаното патување, нов шок: кралицата Елизабета Втора ја помина ноќта во болница

Британската кралица Елизабета Втора е хоспитализирана. Таа информација ја потврди и Бакингемската палата.

Според официјалното соопштение, кралицата во средата вечерта отишла во болница и таму ја поминала ноќта.

Британската кралица Елизабета Втора ја помина во болницата за да направи тестови, објавија странските медиуми. Нејзините лични лекари во средата ја упатиле во болница во Лондон за да ја прегледаат специјалисти, но по една ноќ помината во болница била отпуштена и отишла во замокот Виндзор.

Како што пишуваат британските медиуми, кралицата е добро расположена, а лекарите превентивно ја испратиле во болница. Остатокот од неделата, пишуваат медиумите, тој планира да одмори.

Сепак, таа се врати во замокот Виндзор во четвртокот, каде што ќе одмара неколку дена по совет на лекарите, се наведува во соопштението.

Да потсетиме, таа го откажа своето патување во Северна Ирска во средата.

Тогаш беше објавено дека кралицата не се чувствува добро, па разочарано го прифатила советот на лекарот да го откаже патувањето.

Кралицата неволно го прифати советот на лекарот да се одмори во следните неколку дена, објави Палатата.

Нејзиното височество е во добро расположение и е разочарана што нема да може да ја посети Северна Ирска, каде што требаше да има низа ангажмани денес и утре, се вели во соопштенито.

Кралицата испрати „најтопли желби до народот на Северна Ирска и се радува на идната посета“, соопшти Палатата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!