Вие имате прво да ја знаете вистината

Омилената водителка се наведна, навивачите паднаа во транс: Таа ја “запали” целата трибина додека известуваше (видео)

Таа привлекува повеќе внимание отколку фудбалот !

Една од најатрактивните и најпознатите спортски водителки продолжува да ги изненадува своите фанови.

Дилета Леота успеа да ги остави без здив својте фанови минатиот викенд на еден од натпреварите на кој таа беше известувач, а упспеа да ја крена целата трибина на нозе.

Убавата Дилета е омилена спортска водителка во Италија, која за телевизијата DAZN води програма наменета за Серија А, а минатиот викенд повторно беше во центарот на вниманието на еден натпревар во калчо лигата.

Облечена во тесни црни панталони и јакна, таа мораше да се наведне за да си ја поправи облеката, а тоа беше проследено со бурни извици на одобрување од навивачите.

Ова не е изненадувачки кога Дилета Леота ја следат над осум милиони луѓе на Инстаграм. Во продолжение погледнете повеќе од нејзините фотографии:

https://www.instagram.com/p/CUenrdXgsDq/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CSzLk_nqaXz/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CUPnOudA536/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CUVbzO4AvgP/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!