Вие имате прво да ја знаете вистината

Бесниот Роналдо дивееше и го “шутна” играчот на Ливерпул кој беше на земјата (видео)

Ливерпул го победи Манчестер Јунајтед со 5-0 во деветтото коло од Премиер лигата.

Црвените водеа со 4-0 против Манчестер Јунајтед на Олд Трафорд по првите 45 минути. Во водство беа уште во петтата минута со голот на Наби Кеита. Диого Жота погоди во 13. минута за 2: 0, а Мохамед Салах погоди во 38 и петта минута од надоместот на судијата во првото полувреме.

На Кристијано Роналдо му беше тешко. Ги загуби нервите при судиското продолжување во првото полувреме. Го фаулираше Кертис Џонс, а потоа почна да ја удира топката иако судијата свиреше прекршок. Нервозниот Португалец шутираше кон младиот играч на Ливерпул. На крајот доби жолт картон.

https://www.youtube.com/watch?v=NkgYCV8Pen0

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!