Вие имате прво да ја знаете вистината

На 63 години има тело на девојка: Позната актерка облечена во хеланки ги покажа своите совршени нозе, а ова е тајната за нејзиниот изглед

Мелани Грифит не успеа да ја зачува својата природна убавина, бидејќи и самата призна дека е зависна од пластични операции, но тоа дефинитивно не важи за нејзиното тело. Актерката има 63 години, но е во одлична форма и нејзиното тело изгледа феноменално.

Таа успеа да ги победи пороците, да тренира и да се храни здраво.

Познато е дека актерката тренира со ценетиот тренер Гунар Петерсон, и дека тој воопшто не ја штеди, бидејќи Мелани тренира како професионалец. Комбинира јога вежби, кревање тежина, склекови и прошетки.

Вежбам со Гунар три пати неделно. Решен сум да останам фит на 63 години! Се смееме, ме тера многу да вежбам. Сега сум благодарна жена – рекла еднаш Мелани.

За одржување на мускулната маса, Мелани вежба со тегови и тоа е она што се препорачува за сите жени по четириесет години.

Покрај напорните тренинзи, Мелани се грижи и за исхраната како и повеќето актери во Холивуд. Јаде претежно свежа храна, лесни протеини, јаглехидрати и овошје богати со антиоксиданси, сето тоа наутро. За ручек јаде зеленчук и варено месо, додека навечер јаде зеленчук на скара и пилешко.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!