Вие имате прво да ја знаете вистината

Од жестока акција, пукаа ѕидовите: Ванда денес глуми изневерена жена, а славата ја стекна преку аферата со Марадона (видео)

Ванда Икарди моментално е во епицентарот на светската јавност бидејќи нејзиниот сопруг Мауро ја изневерувал, а тоа е идеална прилика да се потсетиме како таа на прво место стана позната личност.

Ванда се стекна со славата во родната Аргентина, од самиот почетокот на нејзината кариера нејзиното име се поврзуваа со разни скандали, но тоа што ја однесе во орбитата на познатите секако беше нејзината врска со легендата на аргентинскиот и светскиот фудбал – Марадона!

Во јавноста со години се шпекулираше дека во врска биле Ванда и Марадона, а гласините конечно ги потврди и познатата актерка и ТВ водителка Мирта Легранд.

По 12 години, авторката на многу популарна ТВ емисија ги презентираше фактите кои предизвикаа вистинска бура.

Ручав во хотел во Мар дел Плата и кога излегов на воздух, Ванда ми пријде и ме праша: Зошто не ме поканите во вашата емисија? На што одговорив: Дали ти си таа што имаше секс со Марадона? Не ме оставивте цела ноќ да спијам.

Бев во претседателскиот апартман до нив, не можев да спијам од вревата, го преместија и мебелот, откри таа.

Во 2006 година, Ванда беше забележана како влегува во хотелот во кој престојуваше Марадона, а потоа медиумите почнаа да шпекулираат дека има нешто помеѓу нив. Во еден момент камерата ја сними Ванда, а таа ја носеше долната облека на Марадона.

Ванда е во брак со аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди од 2014 година, а пред тоа пет години беше во брак со неговиот најдобар пријател Макси Лопез.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!