Вие имате прво да ја знаете вистината

Музичарот го шокираше регионот, поради ова стана вистински хит и сите го бараат на свадби (ВИДЕО)

Кој сака Жељко Ѓакиќ да му свири “народњаци” на уво, а нема пари да ја накити хармоника, нема никаков проблем.

Човекот монтирал читач за платежни картички на инструментот, за да можете и кога немате кеш да си нарачате музичка желба.

Луѓето обично на шега ја поминуваат картичката,но јас дојдов на идеа дека сега нема шеги, туку на тој начин да ја почастат музиката. Јас сум првиот што почнал со тоа, а тоа е интересна шега, изјави Ѓакиќ за АТВ.

Покрај читачот на картички, на хармоника има и три микрофони, а како што вели Ѓакиќ ова веќе не е хоби туку начин на живот.

Жељко свири од девет години, а до ден денес не помина речиси ниту еден ден без да свири хармоника.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!