Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е пицеријата во Амстердам до која се стигнува само со брод, еве зошто туристите бараат место повеќе (фото)

Доколку некогаш се одлучите да го посетите Амстердам и да запловите низ градските канали, задолжително застанете кај малата пицерија Сан Марко, спуштете го сидрото и опуштете се со пијалок и малку вкусна храна.

Необичниот ресторан се наоѓа во близина на центарот, а до него се стигнува само преку вода.

https://www.instagram.com/p/BUNI4PPhszD/?utm_source=ig_embed&ig_rid=dce0774b-b818-4c92-8e0f-a0fa68695911

Цените се исклучително поволни, а се нудат сокови, пиво, вино, како и пици, тестенини, салати и други јадења. Судејќи според прегледите на Trip Advisor, овој угостителски објект воодушеви огромен број посетители.

Освен што храната може да се консумира на чамци, достапна е и опцијата за достава до сите делови на Амстердам.

https://www.instagram.com/p/4XO4L_FT7z/?utm_source=ig_embed&ig_rid=68e20172-c353-44f0-bf34-b2b0835f4770

Ако во иднина патот ве носи во Амстердам – ​​изнајмете брод, нарачајте пијалоци и храна и уживајте гледајќи ја атмосферата од околните улици и мостови.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!