Вие имате прво да ја знаете вистината

Русинките важат за најубави жени на светот, а еве како изгледа уличната мода во Москва (фото)

Лежерно, удобно и со модни детали кои доминираат на улиците на главниот град на Русија! Вака би ја опишале модата од улиците во Москва.

Москва е домаќин на Модната недела, каде познатите руски дизајнери како Џенесак, Герда Ирене, Милена Волска и други ги преставуваат своите нови колекции за пролет/лето 2022 година. Сепак, овој пат нашиот фокус е на уличната мода во руската престолнина.

Она што се забележува е дека Русинките се големи љубители на полежерен и поопуштен стил на облекување, кој вклучува широки јакни и кошули, но и еден детаљ кој е хит!

Станува збор за шпиц чизми во сите варијанти, од гумени, преку оние од змиска кожа, до оние во поинтензивни бои.

Во продолжение погледнете како изгледа модата на улиците во Москва!

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!