Вие имате прво да ја знаете вистината

Се враќа Новак Ѓоковиќ: Првиот светски рекет пристигна во Франција (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна во Кан, а првиот турнир по УС Опен ќе го игра во Париз.

Овој Мастерс започнува на 1 ноември, а Новак го освои во 2013, 2014, 2015 и 2019 година.

Да потсетиме, Новак најави дека до крајот на сезоната ќе игра во Париз, Торино и Дејвис купот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!