Вие имате прво да ја знаете вистината

Фудбалер, манекенка и ќерка на познатиот тренер, Марија Гвардиола во љубовен триаголник (видео)

Убавата ќерка на Пеп Гвардиола, Марија е во љубовен триаголник.

https://www.instagram.com/p/CVJWuLjNb3a/?utm_source=ig_web_copy_link

Во последните неколку месеци британските медиуми на големо пишуваа дека фудбалерот на Тотенхем, Деле Али и Марија Гвардиола се забавуваат, но тој сега е виден со манекенката Никол Бери.

Да потсетиме, на почетокот на овој месец октомври Деле и Марија беа видени како се држат за рака и се бакнуваат. Иако Марија и Деле официјално ова не потврдија, медиумите објавија дека се заедно.

Како што открива САН, Деле Али неодамна бил забележан на вечера со манекенката Никол Бери, а фотографиите на кои тие двајца се држат за рака го обиколија светот.

Фудбалерот, инаку, неодамна раскина со супермоделот Руби, со која беше во врска пет години, а како причина за раскинувањето изјави дека, не обрнува премногу внимание не нејзе, затоа што премногу игра „Fortnight“.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!