Вие имате прво да ја знаете вистината

Елтон Џон заминува во легендите, еве ја причината за тоа и како планира да се симне од сцената?

Елтон Џон се подготвува да се збогува од сцената за да посвети повеќе внимание на своето семејство.

Седумдесет и четиригодишната музичка икона зборуваше за Тудеј за најновите концерти од неговата тековна проштална турнеја Farewell Yellow Brick Road. Пејачот најави и за тоа што едвај чека да прави по симнувањето од сцената. Наскоро ќе станат тинејџери. Морам да бидам со нив, рече Елтон за неговите синови Захари (10) и Илаидџа (8) кои ги има со нејзиниот сопруг Дејвид Фурниш.

Тој признава дека едвај чека повторно да се појави пред публика во живо и да ги изведе своите најголеми хитови. Како и остатокот од светот, Елтон ги откажа сите свои ангажмани и учества поради пандемијата и ги забавуваше луѓето со преноси во живо на социјалните мрежи или учество на виртуелни концерти. Сега, сепак, Џон е подготвен повторно да биде на сцената и да го почувствува набојот што може да ви го даде само полн стадион или сала.

https://www.instagram.com/p/CViI8-Vjrup/

Што се однесува до неговиот нов албум The Lockdown Sessions, тој ќе вклучува песни од различни изведувачи, а Џон ќе биде само додаток – во музика или пеење. Новата музика е иднината, рече тој за снимката на која учествува и Чарли Пат. Според Елтон, младите изведувачи смислуваат прилично добри работи, но тие не секогаш допираат до луѓето. Затоа се обидува да им подаде рака и да им помогне колку што може.

Во јуни, пејачот ги објави сите датуми за обновената проштална турнеја, велејќи дека ќе ја напушти сцената на најспектакуларен можен начин. Ќе ги направам моите најдобри настапи со најимпресивната продукција што некогаш сум ја имал, свирејќи на места кои многу ми значат и кои беа важен дел од мојата кариера, рече Џон на социјалните мрежи.

Елтон Џон ужива во нов бран на успех по објавувањето на неговиот последен албум The Lockdown Sessions, кој вклучува цела плеада уметници како Лил Нас Икс, Дуа Липа, Мајли Сајрус и многу други. Сè ме возбудува – животот што го водев, кариерата што ја имав, семејството што го имам. Секој ден е бонус. Трезен сум, чист и можам да го проценам животот на мој начин, вели уметникот за својата моментална ситуација.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!