Вие имате прво да ја знаете вистината

Торнадо откорна покриви од куќите! Силното невреме во САД создаде хаос: урнати далноводи, откорнати дрвја, има повредени (видео)

Најмалку едно лице е повредено, а десетици куќи се уништени во големото невреме и неколку торнада што ги погодија американските сојузни држави Тексас и Луизијана.

Снимките објавени на социјалните мрежи ги покажуваат застрашувачките последици од торнадата кои урнаа далноводи, корнеа дрвја и носеа покриви од куќи.

Повеќе од половина милион домаќинства во Масачусетс, Конектикат и Род Ајленд останаа без струја поради „циклонската бомба“, пренесува Спутник.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!