Вие имате прво да ја знаете вистината

Таа го шокираше Путин со прашање! Дали сакате да бидете претседател кога ќе имате 84 години, ваков одговор не очекуваше (видео)

Рускиот претседател Владимир Путин одговараше на прашања поставени од американска новинарка на форумот Руската енергетска недела.

Кога новинарката го прашала дали сака да биде претседател и кога ќе има 84 години, Путин се насмеал, а потоа дипломатски и дал одговор на младата новинарка.

Не, не би сакал да одговорам на ова прашање. Останува уште малку време до изборите, а секоја дискусија на таа тема би имала дестабилизирачки ефект – одговори Путин.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!