Вие имате прво да ја знаете вистината

ВИСТИНСКИ ПРИЈАТЕЛИ! Кучето и оваа животно ја покажаа суштината на пријателството!

Тие се социјални животни и затоа во нивното секојдневие имаат потреба да живеат во група, Кучињата сакаат и бараат најдобри пријатели. Сепак, ова пријателство е сосема необично.

Всушност, не ни знаеме дали некогаш сме виделе досега ваква комбинација и тоа благодарејќи на еден твитерџија.

Имено, таа на својот профил, на оваа социјална мрежа објави видео на кое се гледа куче, петел и чиста љубов.

Зошто и како дојде до ваква дружба, никој не знае, но ова кученце бескрајно го сака својот другар петел и не се двоуми тоа да му го покаже. Освен што го бакнува, иако е уште мал, успева да го прегрне.

Сигурно оваа сцена ќе ви го разубави денот и затоа задолжително погледнете го видеото, а за многумина од нас ова ќе биде животна лекција.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!