Вие имате прво да ја знаете вистината

Татко случајно го застрелал синот во стомакот затоа што тој постојано свирел на гитара: „Ми идеше на нерви“ (фото)

Маж од Охајо е обвинет дека пукал во својот син затоа што не престанал да свири на гитара.

Фред Џон Хенсли постариот е обвинет за кривично дело врз основа на полициска истрага, вклучително и вербална изјава на осомничениот, кој рече дека го убил својот син со пиштол.

Тој се соочува и со обвинение за семејно насилство.

Хенсли постариот рече дека му е здосадило неговиот син да свири гитара повеќе од еден час. Тој изјавил дека само се обидувал да пука во гитара, но на крајот го застрелал својот син во стомакот.

Таткото повикал брза помош, а додека ја чекале, синот ја искористил приликата и го нападнал таткото и го удирал со тупаница по главата и лицето.

При претресот на куќата, полицијата пронашла пиштол, дотраена чаура и гитара со дупки од куршумите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!