Month: м.г

Украински политичар почина во такси, беше обвинет за корупција, ќе се прави обдукција да се утврди причината за смртта

Украинскиот пратеник Антон Полјаков кој беше вклучен во истрагата за корупција во одбранбениот сектор, почина утрово во такси откако му .... 

Поранешниот американски амбасадор: Се плашам дека ќе има нов конфликт, ниту еден проблем не е решен, многу е лошо

Поранешниот американски амбасадор во Хрватска, Вилијам Монтгомери изрази стравување дека на Балканот може да избијат нови конфликти. Тој .... 

Овој пасош вреди суво злато, со него може да се патува во 192 држави, зошто е тогаш (толку) баран македонскиот пасош?

Лондонската фирма Henley & Partners, која се бави со советување за државјанство и резиденцијален статус, објави ревидирана листа на најмоќните .... 

Скандал во Хрватска, полицијата тепа мигранти, за Брисел снимките се загрижувачки, граѓаните се воодушевени и тие би тепале мигрантите (видео)

Европската комисија денеска изрази загриженост поради извештаите за присилно враќање на мигрантите на надворешните граници во Грција .... 

Американците тајно стигнаа во Тајван: Командосите и маринците подготвуваат одбрана против Кина, што се случи со нуклеарната подморница? (видео)

Американските маринци и силите за специјални операции тајно ги обучуваат тајванските војници на островот да се одбранат од можна кинеска .... 

Тази дупка не е дупка: Радев бара да се попишат Бугарите откако заврши пописот, веселата математика на Софија пукна како ефтин порцелан

Имаат Бугарите едно потемкиново село во Македонија кое им прави големи проблеми, а тоа е бројот на Македонци кои имаат…