Вие имате прво да ја знаете вистината
Месечни архиви

November 2021

Патувањето до најпознатиот потонат брод во светот Титаник ќе чини 250.000 долари!

Откако беше откриен на морското дно во Северен Атлантик во 1985 година, Титаник го посетија само мала група луѓе. OceanGate Expeditions неодамна го најави своето второ патување до најпознатиот брод во светот, кој ќе однесе тим од

Борис Џонсон: Цел на британската влада е до јануари идната година на сите полнолетни граѓани да им…

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека целта на британската влада е до крајот на јануари да може да понуди трета односно бустер доза од вакцината против Ковид-19 на сите возрасни лица. Тој, исто така, ги повика Британците

САД и нејзините сојузници намерно шират дезинформации за наводниот упад на Русија во Украина, изјави…

Не е јасно зошто Западот шири дезинформации за наводните подготовки на Русија за инвазија на Украина, но има големи шанси тоа да е затоа што така би можеле да воведат нови санкции против Москва, изјави секретарот на Советот за безбедност

Започнува серија на Европски аукции за личните работи на Карл Лагерфелд: Скулптура на мачка во…

Личните работи на покојниот познат моден дизајнер, Карл Лагерфелд, вклучително и неговите познати кожени ракавици, ќе бидат понудени на продажба на серија аукции што ќе започнат оваа недела во Монако. Лагерфелд, кој почина во 2019

Се појавија првите снимки од хеликоптерската несреќа во Азербејџан во која животот го изгубија 14…

Во пад на воен хеликоптер во Азербејџан денеска животот го загубија 14 лица, а двајца се сериозно повредени, соопштија властите на републиката. Авион на граничната служба за безбедност се урна утрово, на истокот на Азербејџан, за време

Младата холивудска актерка сосема неочекувано се појави на црвениот тепих, на доделувањето на…

На доделувањето на Златната топка за најдобар фудбалски играч на светот во 2021 година во Париз, познатиот аргентински фудбалер, Лионел Меси беше прогласен за најдобар фудбалер на светот. Покрај познатите фудбалери и луѓе од светот на

Мора да се активира националната гарда за да се спречи овој хаос, Доналд Трамп му порача на Џо…

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп ги повика демократските градски лидери да ја ангажираат и донесат Националната гарда за да помогнат во борбата против масовните грабежи низ целата земја. Доколку

Голем скандал ја тресе Кина: обајвени доверливи документи со кои претседателот на државата Си…

На интернет се појавија шокантни извадоци од досега необјавени документи кои директно ги поврзуваат кинеските власти со протерувањето и насилството врз Ујгурите и другите малцинства од провинцијата Ксинџијанг. Добар дел од извадоците се

Доколку почуствувате некој од овие симптоми најверојатно може да добиете мозочен удар! Многу ги…

Веројатно мислите дека мозочниот удар ги погодува само старите луѓе, но секој лекар вели дека тоа може секому да му се случи. Еве што треба да знаете за раните знаци, дури и кога сте млади . Оштетено, заматено гледање или

Никола Јокиќ повторно го привлече вниманието на сите: Среде Мајами се слушаше химната на Србија…

Никола Јокиќ беше еден од хероите во победата на неговата екипа Денвер над секогаш незгодните, Мајами, на гости во Флорида со резлутат од 120:111. Српскиот репрезентативен центар постигна 24 поени, и донесе голем придонес во првата победа