Вие имате прво да ја знаете вистината

Неверојатна снимка од торнадо во Тексас, го премина патот и фрлаше автомобили во воздух (видео)

Десетици илјади домови останаа без струја поради страшните временски катастрофи што ги погодија Источен Тексас и Луизијана.

Областа ја зафати силно торнадо, а на социјалните мрежи се шират видеа од торнадото како го уништува далноводот, го крева асвалтот во воздух, уништува куќи…

На ова видео кое е снимено во Оринџ, Тексас, можете да погледнете го моментот кога торнадото го премина автопатот и како четворката се издигнува од површината. Најмалку едно лице е повредено.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!