Вие имате прво да ја знаете вистината

Фејсбук и Инстаграм повторно во проблеми, дали тоа станува хронично!?

Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји се пожалија на големи прекини. Ова го објави веб-страницата Downdetector, која ги следи прекините и прекините во работата на популарните интернет ресурси.

Проблеми најчесто пријавуваат корисници од САД, Франција, Германија, Велика Британија, Канада, Полска, Русија и други земји.

Според Downdetector, проблемите со Instagram главно се поврзани со работата на апликацијата, како и поврзувањето со серверот и вчитувањето на страницата. Проблемите на Facebook главно се поврзани со работата на страницата и тешкотиите при најавување на сметките.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!