Вие имате прво да ја знаете вистината

Има само 15 години и доби покана да игра во репрезентацијата на Романија

РОМАНСКИОТ селектор Мирел Радои го повика 15-годишниот Енес Сали во националниот тим.

Сали, кој игра како офанзивен играч за врска во Фарул ФК, претходно играше за кадетската репрезентација и сега може да дебитира за А репрезентацијата. Роден во Торонто, две години помина во Барселона, а летово пристигна во ФК Фарул од академиите на легендарниот Георге Хаџи.

Романците сакаат што поскоро да дебитира во репрезентацијата бидејќи може да игра и за Канада и за Турција. Доби покани за квалификациите за Светското првенство против Исланд и Лихтенштајн.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!