Вие имате прво да ја знаете вистината

Познатата турска актерка, Шехерезад стана мајка по трет пат, еве како ќе се вика нејзиното дете!

Познатата турската актерска двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел, а на нас попознати како Сулејман и Шехерзада, го добија своето трето дете, овој пат преубавата актерка на свет ја донесе малата Лејла. Покрај Лејла, тие се родители и на два сина, Али и Хан.

Актерката во текот на целата бременост ги споделуваше сите посебни моменти со своите следбеници на социјалните мрежи, а за подршката која ја добиваше е премногу благодарна на следбениците.

Бракот на Халит Ергенч и Берузар Корел важи за еден од најхармоничните бракови во турската јавност. Иако медиумите неколку пати се обидоа да ги разделат, тие двајца покажаа дека љубовта е пред се и дека децата се круна на нивниот брак.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!