Вие имате прво да ја знаете вистината

Се сеќавате на секси собирачката на топки која толку многу го збуни Надал? Денес таа има нова работа (видео/фото)

Фернанда Карели се прослави по АТП турнирот на кој го збуни Рафаел Надал, а денес работи како спортски новинар и коментатор на каналот SBT Esporte Rio и на радио.

Една од најнезаборавните сцени од АТП турнирот во Рио де Жанеиро во 2014 година беше кога тенисерот Рафаел Надал (35) едвај успеа да го тргне погледот од собирачката на топки.

https://www.instagram.com/p/BZoZwiDF9ai/?utm_source=ig_embed&ig_rid=90d4c062-c698-4070-8d64-a207c534aef0

Бројните љубители на тенисот потоа се прашуваа која е убавата девојка која му го одвлекува вниманието на Надал во поголемиот дел од турнирот, кој во неколку наврати беше фатен на телевизија.

https://youtu.be/58ucNxwRTJI

Набрзо се дозна дека таа е убавата Бразилка Фернанда Карели, која денес работи како спортски коментатор на каналот SBT Esporte Rio и на De Primeira Radio MixFM, а како и водителка на Олимпискиот стадион во Рио. Фернанда најавува и натпревари меѓу Ботафого, Фламенго и Флуминенсе.

Бразилката денес е среќно омажена и стана мајка на две деца, девојчето Роберта и момчето Рафа.

На Инстаграм има 133.000 следбеници.

https://www.instagram.com/p/CDZ-tYGpaW4/?utm_source=ig_embed&ig_rid=822d6727-37ac-4e40-b639-6bbb64688baa

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!