Вие имате прво да ја знаете вистината

Последна фотографија на Муамер Зукорлиќ, потоа почина додека им предаваше на студентите (фото)

Ненадејната смрт на Муамер Зукорлиќ, лидер на Партијата за правда и помирување и поранешен муфтија во саботата, ја остави јавноста во Србија во неверување.

Зукорлиќ починал од срцев удар додека држел предавање на универзитетот.

Иако брзата помош веднаш излегла на местото на настанот и бил направен обид за реанимација, на лице место била констатирана смрт.

Во продолжение погледнете ја фотографијата на Муамер Зукорлиќ направена на предавањето, а која подоцна се покажа дека е неговото последно обраќање до студентите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!