Вие имате прво да ја знаете вистината

Бред Пит има психички проблеми, тешко му падна “војната” со Анџелина

Американскиот актер Бред Пит е психички вознемирен по разводот со холивудската убавица Анџелина Џоли, открива анонимен извор за „US Weekly“.

Тој се обидува да остане позитивен. Тој не е психички подготвен за нова врска и не знае колку време ќе му треба да се опорави, рече тој, додавајќи дека 57-годишниот актер не размислува за потенцијални врски. воопшто.

Бред Пит и Анџелина Џоли беа во брак две години пред да откријат во септември 2016 година дека се разведуваат.

Во април 2019 година тие официјално се разведоа, а непријатните судски процеси за старателство над децата се уште траат, вели изворот.

„Оваа „војна“ со Анџелина ментално го погоди Бред. За среќа, тој има неверојатна волја на која може да смета, како и прекрасна група на луѓе кои му помагаат да ја надмине моменталната ситуација“, открил изворот.

Анонимен извор исто така спомнал дека актерот се обидел да си најде нова партнерка, а се забавувал изминативе неколку години.

Сепак, неговиот моментален фокус е на децата и создавање безбедна и здрава средина во која ќе растат.

Минатата година Пит беше во кратка врска со моделот Никол Потуралски, која е 30 години помлада од него.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!