Вие имате прво да ја знаете вистината

Нов црн рекорд во Грција, се доближуваат до црвената линија

Во последните 24 часа во Грција се регистрирани 8.613 инфекции со коронавирус, 46 смртни случаи и 486 интубации. 

Новите починати на заболени од ковид-19 се 46, а од почетокот на епидемијата се регистрирани вкупно 16.414 смртни случаи. 95,3 отсто имале истовремена болест или биле на возраст над 70 години.

Бројот на пациенти третирани со интубација беше 486 (61,3 отсто мажи). Нивната просечна возраст е 65 години.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!