Вие имате прво да ја знаете вистината

За Роналдо е таа светица, поради неа ја остави најубавата жена во светот, а нејзиното мачење и жртва не може да ги прежали (фото)

Еден од најуспешните фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо , никогаш не криел дека неговото семејство е на прво место. Една од главните улоги во неговиот живот ја игра неговата мајка Марија Долорес дос Сантос Авеиро .

Роналдо никогаш не бил близок со својот татко и тој е виновен за тешкото детство . Имено, неговиот татко починал на 53-годишна возраст од последиците на зависност од алкохол. Во тоа време Кристијано имаше 20 години и играше за Манчестер Јунајтед.

„Беше пијан. Никогаш не сум имал нормален разговор со него“ , изјави Роналдо во едно интервју.

https://www.instagram.com/p/CUPaqVdKRL5/?utm_source=ig_embed&ig_rid=a23567cf-740c-4567-a66c-8e357c4c5733

Фудбалерот пораснал со својот постар брат Хуго, сестрите Лилијана и Елма , а во документарецот за Роналдо, неговата мајка изјавила дека додека била бремена со Кристијан размислувала да абортира .

„Тој е детето што сакав да го абортирам. Бог не сакаше тоа да се случи и јас сум среќна поради тоа, а Бог не ме казни“, призна таа тогаш.

Сепак, денес тие се неизмерно блиски, се поддржуваат во сите животни ситуации. Покрај тоа, фудбалерот често ја опсипува со скапи подароци, па Марија се пофали дека минатата година за Денот на мајката од синот добила скап мерцедес .

https://www.instagram.com/p/B_uBKL0jBbQ/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0eca8655-196e-4985-86ce-6eee473edef7

Секогаш кога ќе му се укаже прилика, тој се обидува да ѝ посочи колку и е благодарен за се и забележува дека немаше да успеам без нејзината помош , а изгледа дека таа има големо влијание врз неговите љубовни врски .

Имено, на почетокот на 2015 година се шушкаше за раскинување на еден од најпознатите љубовни парови во тоа време, Кристијано Роналдо и Ирина Шајк . Фудбалерот наводно ја оставил Ирина бидејќи таа не сакала да дојде во неговата родна Мадеира на изненадување роденденска забава за неговата мајка .

Парот непосредно пред тоа го поминал Божиќ во Дубаи, а фудбалерот планирал да биде со мајка си за нејзиниот роденден , но Ирина не сакала да учествува во тоа. Како што изјави тогаш изворот, сето тоа предизвикало кавга која резултирала со раскинување.

https://www.instagram.com/p/CJdrE6KgR__/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c61fe5a3-5ba7-4782-90a6-717b0f6b88bb

„Ирина зборуваше лошо за Долорес, а Роналдо застана на страната на неговата мајка . Тоа беше капка во чашата и двајцата беа во лоши односи во последните неколку месеци“, открил тогаш изворот, според Дејли мејл.

Иако вљубениот пар не го наведе ова како причина за раскинувањето, сега на Фејсбук профилот на „Фудбалската арена“ повторно се појави изјавата на Кристијан која најдобро ја пренесува важноста на неговата мајка .

„Добро се сложувавме, но таа велеше: „ Зошто ја носиш мајка ти каде и да одиме? Треба да избираш меѓу мене и неа“. И одговорив дека никогаш нема да можам да ја оставам мајка ми за друга жена. Не жалам што раскинав со неа“, изјави познатиот фудбалер.

https://www.instagram.com/p/CSEVnk1jqCP/?utm_source=ig_embed&ig_rid=e3d29a72-2bff-4875-9354-8f155b9bd4c1

Изјавите на Роналдо за тоа какво детство имал и колку неговата мајка се жртвувала за него и неговите браќа и сестри може да се заклучи од каде доаѓа толку голема приврзаност кон неговата мајка .

Кога еден новинар го праша во едно интервју: „ Кристијан, зошто мајка ти сè уште живее со тебе? Зошто не ѝ изградиш куќа? „Кристијано без двоумење одговори: „ Мајка ми ме воспита жртвувајќи го својот живот за мене. Спиеше гладна за да можам да јадам навечер. Немавме пари за ништо . Работеше 7 дена во неделата и навечер како чистачка за да ми помогне. Ги купив моите први копачки за да можам да играм фудбал.

Целиот успех што го постигнав е посветен на неа!

И додека е жива, секогаш ќе биде со мене и ќе има се што можам да и дадам. Таа е моето засолниште и мојата најголема подарок , а тоа е зошто јас никогаш не ќе го одвои од неа “, заклучи познатиот фудбалер и им стави до знаење на сите идни избранички кој е на прво место во своето срце, за тие да не ја направат истата грешка како Ирина!

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!