Вие имате прво да ја знаете вистината

Деми Мур ја преживеа “војната”, абортусот, понижувањето и желбите на Кучер во кревет

Актерката Деми Мур на 11 ноември го прославува својот 59-ти роденден, и покрај бројните филмски остварувања, нејзиниот живот го одбележа бракот со нејзиниот колега Ештон Качер, кој е 15 години помлад. Иако изгледаа како идеален пар, Деми во своите мемоари „Inside Out“ откри дека нејзиниот поранешен сопруг бил голем манипулатор и насилник.

Деми и Ештон беа во брак од 2005 до 2013 година. Тие се запознале во пролетта 2003 година во хотелска соба во Њујорк, каде што нивните заеднички пријатели се собрале пред вечерата.

Кога го видела, пишува Деми, изгледало како да се сами на светот.

Веднаш меѓу нив се создаде магнетна привлечност и цела ноќ ја поминаа во разговор. Деми рече дека разликата од 15 години не се чувствувала, а тој ги прифатил нејзините деца и одлично се сложувал со нив.

Иако нивната врска започна идилично, Деми дури доби благослов од поранешниот сопруг и татко на нејзините деца Брус Вилис, актерката набрзо ја отфрли долгогодишната трезвеност и пушти други жени во нејзиниот брак, пишува USA Today.

Кога Кучер рече дека не знае „дали алкохолизмот е навистина болест“, Мур почна да пие, мислејќи дека сака „девојка што може да испие чаша вино за вечера или да пие текила на забава“.

“Сакав да бидам таа девојка. Онаа што може да се напие чаша вино на вечера или да пие текила на забава. Мислев дека и тој го сака тоа. Се обидов да бидам тоа, забавна, нормална девојка”, рече Деми.

„Не мислев: ова е дете во неговите дваесетти, кое нема поим за што зборува. Не мислев …“

Мур почна да се менува за да се обиде да се вклопи во моделот на жената што нејзиниот сопруг ја посакуваше. Таа даде се од себе за да го спаси бракот и се согласи на секс во тројка.

Таа тоа го нарече „голема грешка“ во своите мемоари. Деми, меѓу другото, откри дека претрпела многу длабока траума од бракот со Кучер. Таа предизвикала општ шок и неверување кога признала дека се чувствува понижено затоа што тој ја замолил да уринира врз него.

Покрај тоа, нејзиниот сопруг ја изневерувал, а неговата афера ги наполнила насловните страници на таблоидите. По околу 18 месеци од нивната врска, пред да се венчаат, Мур и Кучер очекуваа бебе.

Абортирала кога била скоро шести месец од бременоста, а тагата поради загубата на бебето ја потопила во алкохол. После тоа Деми станала зависна од лекови против болки, па отишла на рехабилитација.

Кога се вратила, Ештон ѝ се налутил наместо да ја поддржи, напишала и дека се чувствува како да ја „преживеала војната“ и дека тогаш го немала „сочувството“ на нејзиниот сопруг.

Мур напиша и за двете афери на Кучер, другата беше непосредно пред шестата годишнина од бракот, а за Деми тоа беше капка која ја прели чашата.

Ештон се исели од нивниот заеднички дом во 2011 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!