Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ објави видео: „Ова ќе биде вистинско ремек дело“

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денес објави видео на кое се гледа Моравскиот коридор.

Моравскиот коридор ќе биде вистинско ремек дело. Пуштете ја Србија, Србија нека трча напред! Да живее Србија, напиша претседателот на Србија на Инстаграм.

Овој автопат ќе биде најширокиот автопат во Србија, ќе биде целосно дигитализиран, ќе биде вистинско ремек дело, вели Вучиќ. Ова е навистина нешто што го правите еднаш во 100 години, додаде тој.

Според него, Србија во последните неколку години прави се што не е направено во последните 70 години.

Нема згради или објекти кои се случајно изградени или случајно урнати, а тоа што го правиме денес е нашата намера да ја турнеме Србија напред, Србија да трча напред, нагласи Вучиќ.

https://www.instagram.com/p/CWEQ9M4IQhy/?utm_source=ig_embed&ig_rid=418aac84-c235-4c52-8123-401b7d987fcb

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!