Вие имате прво да ја знаете вистината

Зошто Меси игра лошо? Лео има проблем, комплицирано е

Лионел Меси пристигна во Пари Сен Жермен во блокбастер трансферот, но според многумина фудбалски фанови, засега не ги исполнил очекувањата.

Во француската Лига 1 се уште е без гол на пет одиграни натпревари, а упати дури 15 удари кон противничкиот гол, што е најмногу во првенството.

На натпреварот против Лил во петокот вечерта беше заменет на полувремето.

Наместо него во игра влезе Мауро Икарди и резултатот беше сменет со триумф од 2:1.

По тој меч, Леонардо , спортскиот директор на светците проговори за лошата игра на најгласното засилување .

Ситуацијата со Меси е комплицирана. Во првиот период во ПСЖ тој помина повеќе време со репрезентацијата отколку со клубот, поради што има проблем. Со толку многу патувања, непријатноста е нормална. Нормално е да се има мускулни проблеми кога ќе патуваат толку многу. Слична е состојбата и со Нејмар, изјави Леонардо.

Меси има нешто подобар учинок во Лигата на шампионите каде во првите три кола постигна три гола.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!