Вие имате прво да ја знаете вистината

Потресна сцена од гробот на Муамер Зукорлиќ: Дождот истура, а тој не се мрда, го чува својот господар (фото)

Мачката на муфтијата. Не се одвојува од неговиот гроб, дури и по најголемиот дожд, тоа е напишано под сликата која кружи на социјалната мрежа Твитер, на која се гледа како мачката на покојниот Муамер Зуркорлиќ не се одвојува од гробот на својот господар ниту за жива глава

Фотографијата од жолтата мачка која го чува неговиот гроб предизвика големо внимание на социјалните мрежи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!