Вие имате прво да ја знаете вистината

Пред Јована, Жељко Јоксимовиќ важеше за заводник и срцекршач, а овие дами беа неговите големи љубови (фото)

Пред да влезе во стабилна врска, а потоа и брак со новинарката и водителка Јована Јоксимовиќ, музичарот Жељко Јоксимовиќ важеше за голем заводник и срцекршач.

Дамите од естрадата се натпреваруваа да се најдат во негово друштво, кому ќе му напишат или посветат песна, а на неговиот шарм не можеа да одолеат ниту оние кои се занимаваат со други јавни професии.

Кантавторката Леонтина Вукомановиќ, прва успеала долгорочно да го држи покрај себе популарниот музичар, а од непозната причина таа никогаш не сакаше да потврди дека е во врска со него.

За време на својата долга романса, славното дуо напиша некои од најубавите љубовни песни, кои публиката и ден денес со особена емоција ги слуша, но нивната врска не опстана. Според тогашните озборувања, врската била прекината поради неверство и аферата на Жељко Јоксимовиќ со поранешната манекенка, денес водителка Адријана Чортан.

Со атрактивната водителка помина три ипол години, а Чортан за сето тоа време немаше причина да не верува во неговата верност и да не ја повтори грешката што ја направи со Леонтина.

Љубовта, поддршката, меѓусебното разбирање, довербата и почитта се најважните ставки на квалитетна и долготрајна врска. Досега не сум бил измамен и се надевам дека Жељко никогаш нема да ме излаже. Минатото на вашиот партнер треба да се прифати без дискусија заради љубовта. Таа е дел од личноста што ме шармираше. Сепак, минатото му припаѓа на минатото, треба да се ужива во сегашноста и да се инвестира во најдобрата можна иднина. Жељко го гледам како вистински заштитник и мислам дека секоја жена тоа го очекува од својот партнер. Тој е мојот животен двигател и личност која бескрајно ме разбира и почитува – изјави водителката

https://www.instagram.com/p/BzQ31g4CC8w/?utm_source=ig_web_copy_link

Не можеше да претпостави дека една година подоцна, музичарот ќе ја замени. По Евровизија одржана во Белград, неговото срце го освои Јована Јоксимовиќ, со која се уште е во брак и има три деца, синот Коста и ќерките близначки Срна и Ана.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!