Вие имате прво да ја знаете вистината

Кристијан Голубовиќ обвинет за семејно насилство! Се вклучи на Инстаграм и ја објасни целата ситуација, како заврши во полиција поради сопругата!

Како бомба одекна веста дека Ивана Вељовиќ го пријавила Кристијан Голубовиќ за семејно насилство.

По тој повод, Кристијан се вклучи во живо на својот Инстаграм профил, а на своите следбеници им објасни што точно се случило.

Дојдов да тренирам со Кристина, кога во еден момент полицаецот дојде и ме повика да отидам во станица, никогаш не ја допрев сопругата. И се јавив и ја замолив да ми даде дел од парите што ги заработив во реалното шоу Задруга. Парите му требаа на син ми Лазар, а таа ми рече: оди кај госпоѓата нека ти даде – изјави Кристијан на почетокот и продолжи:

Јас побарав пари за Лазар, таа кажа дека ако повторно и побарам пари ќе ме пријави за насилство. Сега ме пријавила за малтретирање, полицијата ми забрани 48 часа да и се јавувам или да и пријдам – изјави Голубовиќ и додаде:

Нејзината суета беше повредена, јавно ја изневерив – заклучи Кристијан.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!