Вие имате прво да ја знаете вистината

Додик ќе влезе во Аушвиц

Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска ќе го посети Аушвиц и ќе им оддаде почит на жртвите од холокаустот.

Посетата на Аушвиц доаѓа во деновите кога светот со тага се сеќава на Кристалните ноќи– соопштија од Кабинетот на српскиот член на Претседателството на БиХ, пренесува РТРС.

Тогаш, пред 83 години, нацистите ја отворија една од најмонструозните страници во историјата на човештвото, се наведува во соопштението од Кабинетот на Додик.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!