Вие имате прво да ја знаете вистината

Лепа Брена ми рече дека се омажила за Боба поради пари, тој ја откри цифрата и објави фотографија која досега не беше видена

Новинарот, кој, судејќи по неговите изјави, наводно добро го познава животот на Лепа Брена , решил да објави која е причината поради која пејачката се омажила за бизнисменот Бобо Живојиновиќ.

Имено, Марко Лопушина на својот Фејсбук профил објави фотографија со Лепа Брена, а коментарот ја шокираше јавноста – ја откри причината поради која пејачката се омажи за тенисерот Боба Живојиновиќ, а тоа, наводно, не е љубов. Новинарот индиректно ја нарече пејачката спонзоруша, пренесува Ало.

Се омажив за Боба затоа што имаше 700.000 долари – напиша Марко во описот на фотографијата, тврдејќи дека Брена, наводно, лично нему му ја открила оваа тајна.

https://www.facebook.com/marko.lopusina/posts/4608229472556050

Инаку, отсекогаш се шпекулираше за љубовта на Брена и Боба, како дошло до нивното запознавање, како и зошто пејачката решила да му го каже судбоносното „да“ на овој бизнисмен.

Навикнати се секој да си води живот и да не се попречуваат. Моментално се фокусирани на заеднички бизнис кој ќе го започнат наскоро. Отвораат хотел на Златибор, но и во Мајами. Во тоа ќе вложат 50 милиони евра – вели извор близок до Живојиновиќ за Свет, пренесуваат медиумите, а Боба во една прилика објаснил како гледа на својот брак:

Заедно со љубовта мора да има и почит. Што би рекла баба ми: Ако го земеме јажето и јас влечам на моја страна, а вие на своја страна, што ќе се случи? Ќе се скине јажето. И ако ти влечеш на своја страна, а јас попуштам и обратно тоа ќе трае. Истото важи и за љубовта и пријателството. Треба да дадеш за да добиеш. Со Брена сме заедно 34 години и некако врзуваме крај со крај.

Инаку, Брена и Боба се во брак повеќе од 30 години, а двајцата набрзо откако ја започнаа врската запловија во брачните води.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!