Вие имате прво да ја знаете вистината

Марија Шерифовиќ е под строга диета! За една недела промените излегоа на површина (фото)

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, гордо ја објави и се пофали со драстичната промена во нејзиниот изгледот за кој е одговорен нејзиниот нутриционист. На многумина омилената пејачка ослабе речиси три килограми за само една недела, благодарение на диетата што и ја препишал нејзиниот нутриционист. Планот за исхрана кој го следела за да ја постигне целта се состоел од салати, туна и бело месо.

Ова е план на исхрана кој одговара на мојата тежина и крвна група и секој треба да си најде соодветен план за себе. Седум дена ќе се хранам здраво, навистина се надевам дека нема да ја прекршам исхраната. Зелениот чај е задолжителен и тоа е нешто со кое го започнувам денот, изјави Марија.

https://www.instagram.com/p/CT9yoZINRvX/?utm_source=ig_web_copy_link

Тоа е голем успех, секако дека можеше и подобро, но секако е добар резултат. Не се надевајте дека ваква промена ќе има секоја недела, бидејќи на почетокот доаѓа до испуштање на вишок течност и штетни материи, додаде пејачката презадоволна од првите резултати од исхраната.

https://www.instagram.com/p/CVnRcN3NSlM/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!