Вие имате прво да ја знаете вистината

Како се чуствува кралицата Елизабета!? Се огласи британскиот премиер, Борис Џонсон

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека кралицата Елизабета Втора се чувствува многу добро, откако тој оствари средба со неа минатата недела.

Кралицата минатиот период пропушти неколку настани, а последен во низата беше Денот на сеќавањето, а причина за тоа беше проблеми со грбот.

Знам дека сите и посакуваат се најдобро и само сакам да го уверам народот дека ја видов кралицата во средата во Виндзор и дека е многу добро, изјави Џонсон на прес-конференција.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!