Вие имате прво да ја знаете вистината

Слушнете ја реакцијата на српскиот коментатор на голот со кој Србија ја шокираше Португалија и се пласираше на СП! (видео)

На Србија ѝ беше потребна само победа во Лисабон против репрезентацијата на Португалија во рамки на последното коло од квалификациите за Светското првенство, а на крајот тие успеа тоа да го постигнат, благодарение на голот на Александар Митровиќ во 90. минута за конечни 2:1.

Митровиќ и гооол! Гоооол, гоооол, гоооооооол! Србија води Србија! Во 90. минута за 2 : 1. Каков феноменален гол на Александар Митрогол Митровиќ. За Катар, за Мундијалот, извика коментаторот на Спорт Клуб, а набргу неговата реакција стана вирален хит низ социјалните мрежи. Погледнете и сами:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!