Вие имате прво да ја знаете вистината

Шокантно: пејачката уринираше врз својот фан среде концерт! Ја згорзи целата јавност (фото/видео)

Пејачката на рок бендот Brass Against, Софија Уриста, ги шокираше фановите и ја згрози јавноста, кога за време на концертот уринираше на лицето на еден од нејзините обожаватели.

Видеото кое кружи на социјалните мрежи стана мета на лоши коменрари од фановите но и од целата јавност, а ситуацијата се случила на концертот.

По ова следуваше јавно соопштение на бендот во кое се извини за инцидентот во име на пејачката, но фановите се уште се згрозени од тоа што се случи.

Синоќа си поминавме одлично на фестивалот во Дејтон. Софија се занесе, тоа не е нешто што останатите го очекувавме и нема да го видите повторно на нашите концерти, велат од бендот.

Бендот одлучи да ја исклучи можноста за коментирање на нивната објава односно соопштение на нивниот официјален Интаграм профил, па следуваа дополнителни критки кон нив од фановите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!