Вие имате прво да ја знаете вистината

Една од најубавите Југословенки: погледнете како изгледала Оливера Балашевиќ во младоста (фото)

Оливера Балашевиќ понекогаш споделуваше фотографии од младоста на својот Инстаграм профил, каде што нејзините следбеници забележаа дека таа не се променила многу со годините, но фановите ги растажија сцените на неа и Ѓорѓе Балашевиќ од нејзината свадба.

Бев ужасно нервозна, а Ѓорѓе кажуваше шеги дури и на неговата свадба. Кога се отвори вратата на матичарот и се слушнаа звуците на Свадбениот марш, матичарот и неговиот помошник не пречекаа со ленти, а Ѓоле кажа: Леле! Видете ја госпоѓицата и првата придружничка! На прашањето дали некој има нешто да пријави, на матичарот тој ги преде клучевите од автомобилот и кажа дека нешто не е во ред со издувот. И така стапивме во брак ние, изјави неодамна Оливера.

Се чувствував добро како да не сум младоженец. Бев во елегантни црни фармерки и чевли со добри елементи, навистина не сакав да носам патики од почит кон жена ми. Оља имаше прекрасен бел фустан, само без тие украси на главата, изјавила пејачката во една прилика за тоа како Ѓорѓе се чуствувал на свадбата.

Нивната венчавка беше скромна, во тој период се роди и нивната ќерка Јована,  а покрај неа ги добија и Јелена и синот Алекс. Бракот помеѓу писателот и пејачката траеше 40 години.

Инаку, Оливера понекогаш на својот Инстаграм профил споделуваше фотографии од младоста, вклучувајќи ги и оние од свадбата.

Многумина ја пофалија нејзината убавина и истакнаа дека таа била и останува убавица бидејќи сцените од свадбата ги растажиле откако легендарниот музичар ненадејно почина на 19 февруари 2021 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!